Artykuły, rozważania i dyskusje na temat e-marketingu. Oficjalny blog Firmy TETATE.pl
Kategorie: Wszystkie | Artykuły | Ciekawostki | Latawce | Rozważania
RSS
poniedziałek, 01 września 2008
PRZENOSINY a MOŻE EWOLUCJA
Ponieważ nie można rozbijać się na wiele miejsc postanowiłem kontynuować blog pod innym adresem. Będzie zdecydowanie bardziej jednotematyczny... ale za to może bardziej przydatny.

Serdecznie zapraszam na:

www.kadzielawski.info
10:47, kadzielawski
Link Komentarze (2) »
czwartek, 24 maja 2007
Google wciąż najpopularniejsze
Zapewne nikogo to już nie dziwi ale wzrost może być nieco zaskakujący.
W kwietniu Nielsen/NetRatings przeprowadziło badanie, z którego wynika, że Google obsłużyło 55 proc. wszystkich zleconych w tym miesiącu zapytań w wyszukiwarkach. Liczba wyszukiwań przeprowadzonych przez Google zwiększyła się aż o 42 proc. w porównaniu z kwietniem 2006 r.
17:10, kadzielawski , Ciekawostki
Link Komentarze (6) »
piątek, 11 maja 2007
Brytyjskie firmy nie odpowiadają
eGain w grudniu 2006 roku przeprowadził bardzo ciekawe badania. Wysłał drogą e-mailową zapytania do 125 największych firm w Wielkiej Brytanii z zapytaniem na temat oferowanych przez nie produktów i usług.

Sam wynik, jest zaskakujący, jeśli weżmiemy pod uwagę, że były to największe firmy:
38% nie odpowiedziało
18% odpowiedziało z automatu potwierdzeniem otrzymania wiadomości
Te które odpowiedziały
19% udzieliło zadowalającej i wyczerpującej odpowiedzi
blisko 70% udzieliło odpowiedzi nie na temat lub niewyczerpującą

Najrzadziej odpowiedziały firmy telekomunikacyjne (no widocznie to nie tylko w Polsce jakaś osobna rasa firm mających klienta w poważaniu).

Najlepiej wypadli sprzedawcy detaliczni co nie powino dziwić - ostatecznie żyją z kontaktu z klientami.

10:08, kadzielawski , Ciekawostki
Link Komentarze (3) »
środa, 02 maja 2007
Pierwsze loty
Wczoraj udało mi się sprawdzić prowadzenie latawca. No muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się takiej frajdy. Szczególnie gdy zawiało mocniej, latawiec szedł jak burza. Ciąg taki, że musiałem delikatnie się zapierać aby mnie nie porwało ;).

Generalnie: bardzo delikatnie się prowadzi, już niewielkie ruchy powodują że reaguje. Jest bardzo szybki. Linki grają na wietrze wzbudzając ogólne poruszenie wokół.

A prezentuje się tak:
Na co trzeba zwracać uwagę? Na mocowanie uzdy. Przed wylotem trzeba sprawdzić, czy wszystkie linki są wprawidłowym miejscu. Miudało się tego nie sprawdzić i pierwsze próby spełzły na niczym. Latawiec przechlał się w lewo i lądował dziobem.

Start latawca przy średnim wietrze (3-4 m/s) jest niewiarygodnie prosty. Kładziemy go na plecach, podchodzimy do uchwytów linek, delikatnie je pociagamy. Latawiec w tym momencie jest prawie pionowo ustawiony. Teraz wystarczy pociągnąc energicznie linki do siebie. Latawiec sam - i to bardzo szbko - uniesie się w górę.

Po paru sekudach "wyczuwania" linek jesteśmy w stanie utrzymać prosty lot.

Zabawa zaczyna się jednak gdy zmienia się kierunek wiatru, lun ściągniemy prawą lub lewą linkę. Ale o tym może nastepnym razem.

21:43, kadzielawski , Latawce
Link Komentarze (1) »
Reklamy w YouTube
BusinessWeek.com podaje, że YouTube jest na etapie badania reklam pojawiających się przed oglądnięciem klipów umieszczonych na portalu. Reklamy mają się pojwić pod koniec bieżącego roku.

Nie jest jednak pewne czy tak się stanie.
Harris Interactive, firma przeprowadzająca badania, wykazała że blisko 70% użytkowników zadeklarowało rzadsze odwiedzainie portalu jeśli reklamy zostaną wprowadzone.

Zobaczymy jak Google, będące właściciem YouTube postąpi. Może to być także krok do zmniejszenia znaczenia YouTube na rzecz VideoGoogle. Tak czy inaczej Google nie straci. 
21:21, kadzielawski , Ciekawostki
Link Komentarze (2) »
piątek, 27 kwietnia 2007
Latawce - wspaniała zabawa
Mam nowe hobby, czy jak to zwą po polsku zainteresowanie, bzika, hopla ;)
Latawce
.


Pamietam jako dziecko często zdarzało mi się kupować listewki w sklepie harcerskim i papier w papierniczym. Klej w domu był, biurowy, biały o niezapomniamym smaku anyżkowym. Molina też była, mama wyszywała rózne rzczeczy krzyrzykami lub mniej znanymi technologiami. Co prawda nie było internetu, ale była ksiazka "Zrób to sam" Słodowego. Dobrze, że była, inaczej nie wiedziałbym jak zrobić te latawce.Największy problem był ze sznurkiem na którym latawiec miałby być puszczony w niebo. No na szczęscie były sklepy wędkarskie, przyzwoicie zaopatrzone, więc żyłkę mozna było kupić. Zazwyczaj za słabą bo na grubszą nie starczało.

Całkiem niedawno przypomniałem sobie o tej zabawie. No ale teraz to już inna zabawa. Siadam przed komputerem, wyszukuje latawce. Wybór duży, kolorowe, jedno, dwu i czterolinkowe o choćby tu: latawce. Ech... normalnie szaleństwo. Ostatecznie ponieważ uznałem, że nie jestem już początkujący postanowiłem kupić coś dla zaawansowanych ale nie skomplikowanego w obsłudze.

Oto on Eolo Night:

Teraz czakam na odpowiednie wiatry. Troszkę wiało ale były to porywy więc jak dla latawca nie szczególnie optymalne.

Nigdy nie myślałem, że będę czekał na wietrzne dni. Jak to niewiele trzeba by zmienić upodobania ;)

17:28, kadzielawski , Latawce
Link Komentarze (1) »
Ponad 13 mln. internautów w Polsce.
Najnowszy raport IAB Polska donosi:
Ponad 13 mln. internautów w Polsce w wieku powyżej 7 lat !
Średni czas spędzony w sieci to 30 godzin miesięcznie (2006 - 25 godzin)
Ponad 60% korzysta z Internetu codziennie
60% wzrósł rynek reklamy internetowej w porównaniu 2005/2006
Obroty e-commerce w 2006 roku to 5 miliardów zł.
Zakupy w sieci robi ponad 3,3 mln osób
o 170% w 2006 roku wzrosła liczba łącz szerokopasmowych

Pełny optymizm ;)

Jeśli Twoja firma nadal lekceważy siłę reklamy internetowej to chyba najlepszy czas aby to zmienić.


08:30, kadzielawski , Ciekawostki
Link Komentarze (3) »
środa, 25 kwietnia 2007
OS3 - liderem.
Nie ukrywam, że firma OS3 Multimedia to jedna z ciekawszych firm na naszym rynku. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że wygrała przetarg na globalną obsługę marki Tissot (zegarki).

Mam nadzieję, że staną na wysokości zadania i będę im kibicował. Nie będzie to łatwe ponieważ Tissot zawsze miał doskonale kierowną markę, a ich witryny były przedstawiane często przeze mnie jako wzór.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia.
22:10, kadzielawski , Ciekawostki
Link Dodaj komentarz »
2012.pl - najazd na domeny.
Tuż po ogłoszeniu wyników wyboru organizatora Mistrzostw Europy w piłce nożnej rejestratorzy domen przeżyli wielki najazd osbób chcązych rejestrować domeny związane z Euro 2012. Same Domeny.pl w ciągu doby zarejestrowały ich ponad 500 !

Jednak jak pokazuje życie dobre (krótkie, treściwe i narodowe bądź globalne) zostały zarejestrowane już dawno. Trzy lata temu rzeszowska firma Ideo zarejestrowała domenę Euro2012.pl. Kika dni temu otrzymała ofertę odkupienia domeny za... 100 000 zł. Firma jednak jak deklaruje, nie zamierza domeny odsprzedawać.

Jaki z tego wniosek? No cóż. Jest wiele osób, które poluja na ciekawe domeny jednak jak praktyka pokazuje w tej dziedzinie biznesu internetowego trzeba być przewidującym i mieć nico szczęscia.
21:49, kadzielawski , Ciekawostki
Link Komentarze (1) »
wtorek, 24 kwietnia 2007
1 miliard dochodu Google w I kwartale 2007

Google wypracowało 1 miliard dochodu na czysto w pierwszym kwartale 2007 roku. Jest to wzrost o ponad 66% w stosunku do pierwszego kwartału roku 2006.

Całkowity dochód po 3 miesiącach 2007 szacuje się na 3,66 mld dol. 47 % dochodu pochodzi z międzynarodowej działalności biznesowej.

Jeden z pracowników Google sukcesu upatruje w taktyce: mniej reklam, ale za to wysokiej jakości i kładzie nacisk na dostosowanie reklamy do tego, co użytkownik wyszukuje w sieci, a także jego innych zainteresowań.

Komentarz: faktem jest, że reklam w Google jest znacznie więcej. Widać to także na rynku obsługi linków sponsorowanych. Ostatnio konta Google AdWords zostały także wzbogacone o funkcjonalności mające na celu lepsze skierowanie reklam. Jakie ma to przełożenie na jakość reklam? Zbyt wcześnie to stwierdzić.
19:10, kadzielawski , Ciekawostki
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8